Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Blog
Laminace obočí
07.12.2022
Laminace obočí
Jedná se o jednu z nejpopulárnějších metod úpravy obočí současnosti. číst celé
Lash lifting neboli trvalá na řasy
20.11.2022
Lash lifting neboli trvalá na řasy
V dřívějších dobách, ale i dnes, se setkáte s pojmem „trvalá na řasy“, což je „babičkou“ lash liftingu a ve své podstatě se jedná o téměř totožné slož... číst celé
Jak si správně vybrat a nalepit umělé řasy?
13.05.2022
Jak si správně vybrat a nalepit umělé řasy?
Přírodní, norkové, objemové řasy...nevíte, který typ řas je pro vás ten pravý? Jak dlouho vydrží umělé řasy a jak je odstranit? Máme pro vás základní ... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak si správně vybrat a nalepit umělé řasy?
13.05.2022

Jak si správně vybrat a nalepit umělé řasy?

Řasy jsou vyrobené z hypoalergenního monofilu s přídavkem buď syntetiky, pak se jedná o tzv. norkové řasy, které svou lehkostí a svým leskem mají připomínat norkovou srst, proto se označují jako MINK, nebo hedvábí, pak jsou to tzv. hedvábné řasy, které se označují jako SILK.

Norkové řasy

Kromě těchto základních řas je specifická skupina pravých norkových řas, tzv. REAL MINK, což jsou opravdu řasy z přírodního materiálu, konkrétně se jedná o srst z norka.

pravé norkové řasy

Osobní zkušenost

Osobní zkušenost s nimi není nějaká extra – jsou to řasy, které nemají jasně danou tloušťku, délku mají „přiměřeně“, tzn. mají zhruba stejnou délku a zakřivení pouze dočasné. De facto se chovají jako přírodní řasy – pokud je chcete mít v určitém zakřivení, musíte používat kulmu na řasy, jinak se „rovnají“.

Rozhodně od těchto řas neočekávejte zvýraznění, kterého dosáhnete při použití MINK nebo SILK řas.

Dlší rozdělení řas

1. Podle způsobu balení

  • kalíšek
  • easy off

Ke kalíškovým řasám je dobré používat silikonovou podložku, na kterou si řasy pěkně vyskládáte a následně jednu po druhé odebíráte a lepíte. Často se stává, že si „řasmenky“ řasy vysypávají na ubrousek nebo papírový kapesník, což není zrovna nejlepší řešení.

Veškeré řasy jsou ve spodní části porézní, aby mohly „natáhnout“ dostatečné množství lepidla na řasy. Pokud se do těchto pórů dostanou chloupky z ubrousku či kapesníku, tak ve výsledku jej ještě přilepíte lepidlem. S největší pravděpodobností pak tyto chloupky můžete vidět v zrcadle. Chcete jej odstranit, ale oni nejdou dolů….však jsou přilepené.

V lepším případě to vzdáte, v horším vytrhnete chloupek s umělou i přírodní řasou, což je nejen velmi bolestivé, ale vzniká tím i riziko, že dané místo se zanítí.

TIP:Jak vybrat lepidlo na prodlužování řas

umělé nalepovací řasy

Oproti tomu řasy, které jsou baleny formou easy-off jsou na manipulaci, ale i uskladnění mnohem jednodušší. Jednotlivé řasy jsou nalepeny na páscích, které z krabičky jednoduše vyjmete a můžete si je nalepit na ruku nebo prsten na řasy. Po práci pásek vrátíte zpět do krabičky a hotovo.

jak nalepit umělé řasy

2. Podle zakřivení

V současnosti se používá 5 typů zakřivení – J, B, C , D , L

zakřivení umělých řas

Nejuniverzálnějším zakřivením je B a C.

J - je zakřivení pro poměrně rovné až trčavé přírodní řasy.

D - je už velmi silné zakřivení, které nemusí každému sedět a hlavně držet!

L – je specifické zakřivení, které je určeno pro velmi krátké a rovné řasy. U tohoto typu přírodních řas je nutné, aby byl spoj co největší a pevný.

Jak správně vybrat zakřivení řas?

Je to velmi individuální a nelze říct, že pokud použijete B nebo C, bude vše OK. Ano, nejuniverzálnější je zakřivení B, které se také využívá v kurzech prodlužování řas. Je to zakřivení, které neurazí, ale na 99% bude držet, za předpokladu dodržení technologického postupu.

Vždy je dobré vycházet z přírodních řas. Pokud má klientka krátké a rovné řasy, tak určitě nebude dobré ji aplikovat zakřivení C nebo D, protože lepicí plocha bude minimální. Platí nepsané pravidlo, že 2/3 umělé řasy by měly ležet na přírodní řase. Jinak je nutné počítat s tím, že trvanlivost nebude dostatečná.

3. Podle síly řas

Síla řas se měří v desetinách milimetru a dnes je de facto možné mít jakoukoli sílu, od 0,05mm po 0,3mm.

Při výběru síly řas je vždycky nutné vycházet z přírodních řas a poté i efektem, který chcete na oku vytvořit. Pokud chcete aplikovat jednotlivou umělou řasu na jednu přírodní, pak je ideální používat tloušťky řas 0,20mm a 0,25mm. Pro slabší přírodní řasy a pro efekt, kdy si klientka nepřeje mít výrazné prodloužení, se používají tloušťky 0,15mm. Oproti tomu tloušťka 0,30mm se využívá výjimečně, protože silně zatěžují přírodní řasy a jsou určeny zejména pro fotky či film.

V poslední době stoupají v oblibě tzv. objemové řasy, což jsou v podstatě velmi tenké řasy o tloušťce 0,07mm či 0,10mm, které jsou připraveny již v trsu, podle označení např. 3D – tři řasy v trsu, 4D – čtyři řasy v trsu, atd., které stačí sejmout z pásku a nalepit.

Konečný efekt je opravdu luxusní.

K těmto typům řas je dobré používat lepidla, která jsou pro tento typ řas určena. Mají odlišnou viskozitu a lépe se s řasami při použití těchto lepidel manipuluje.

objemové řasy a lepidla na řasy

Objemových řas můžete pochopitelně docílit i použitím jednotlivých řas, které pouze aplikujete do vějířku na přírodní řasu.

Nutno podotknout, že zde musíte sčítat jednotlivé tloušťky řas. Proto je vhodné využívat velmi tenkých řas, tzv. ultra slim řasy, jejich tloušťka je 0,05mm a 0,07mm.

ultra tenké řasy

4. Podlé délky

Délka řas se opět měří v milimetrech a pohybuje se v rozmezí 5mm až 20mm.

Co se týče výběru vhodné délky, tak opět záleží na tom, zda chcete klientce vytvořit krásné řasy, které „jen“ zvýrazní klientčino oko a nebo se jí chcete pomstít a na očích ji vytvořit „větráky“, které za větru učešou i obočí.

Ze zkušenosti vím, že se nejčastěji používají délky od 9mm do 13mm, pokud chci zachovat tvar a přirozenost oka. 14mm a výš jsou už velmi dlouhé řasy a své zastoupení zcela jistě mají na fotky či plátno kin.

Ovšem vše je o vkusu, přání klientky a v neposlední řadě opět a znovu o kvalitě a délce přírodních řas. Platí nepsané pravidlo, že přírodní řasa by měla zasahovat min do 1/3, ideálně do ½ umělé řasy.

Přeloženo do češtiny to znamená, že pokud přírodní řasa je dlouhá např. 4mm, tak max. délka umělé řasy bude 12mm, ideálně však kolem 8mm, aby byla zaručena trvanlivost a aby nedocházelo k lámání přírodních řas.

Autorka článku:

Ing. Lucie Marková
Best Lashes Professional s.r.o

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Jsme odborníci

Výhody dopravy a platby

   platba

+ 12950 výdejních míst

Kontakty
Best Lashes Professional
Ing. Lucie Marková
Ing. Lucie Marková
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Copyright © 2009 - 2023 Best Lashes Professional • Na UX & Web Design je tu Lukáš Dubina
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz