- Štítky blogu



Jak na odstraňovače řas?
Jak na odstraňovače?
Odstraňovač lepidla slouží, jak už sám název napovídá, k odstranění lepidla buď z jadeitových kamenů, skel a v neposlední řadě i k odstranění lepidlového spoje mezi umělou a přírodní řasou, tj. k odstranění umělých řas.
Dnešní trh nabízí několik typů odstraňovačů či removerů, jak se někdy označují, z nichž ne všechny jsou vhodné k odstranění umělých řas.
Nejčastější a nejpoužívanější odstraňovač umělých řas je tzv. gelový odstraňovač. Jedná se o formu jemné gelové konzistence, která se pomocí mikroštětečků nanese na celý povrch řas a nechá se cca 5 -10 min. působit. Poté pomocí pinzety a mikroštětečku se jemně stahují uvolněné řasy. Někdy je nutné celý postup opakovat, aby došlo k odstranění všech umělých řas. Celá procedura seprovádí se zavřenýma očima a po odstranění všech umělých řas je nutné přírodní řasy velmi pečlivě a důkladně očistit od zbytků gelového odstraňovače a lepidla, ideálně umýt vodou. Kdo tuto proceduru absolvoval a dostal se mu odstraňovač do očí, tak mi dá za pravdu, že to štípe „jako čert“.
Vhodnou alternativou ke gelovému odstraňovači je krémový odstraňovač, jehož konzistence je ve formě krému a jeho použití je úplně stejné jako u gelového odstraňovače.
Poslední skupinou jsou odstraňovače, které nemají žádné přídavné jméno, bývají označovány jen jako odstraňovače, a jsou ve formě tekutin. Tento typ odstraňovače je vhodný na čištění pinzet, jadeitových kamenů či skleněných podložek na lepidlo, kdy se veškeré předměty „ponoří“ do odstraňovače, nechá se působit cca 15 – 20 min a následně se setře z povrchu předmětu zbytek lepidla (v závislosti na znečištění klidně i déle).
Rozhodně, vzhledem ke své tekutosti, se nedoporučují na odstraňování umělých řas, protože s velkou pravděpodobností by zatekly do oka a jejich udržitelnost na řasovém spoji je de facto nulová.
Autorka článku:
Ing. Lucie Marková
Best Lashes Professional s.r.o