- Štítky blogu



Co bychom měli vědět o prodlužování a zahušťování řas?
Pokud se rozhodnete prodloužit si nebo zahustit řasy, určitě se poohlédněte po kvalitní lash stylistce, která vám vysvětlí postup a bude schopná navrhnout nejlepší řešení pro váš typ oka s přihlédnutím ke kvalitě vašich přírodních řas.
Samotná procedura je velmi příjemná a relaxační. Pokud je prodloužení provedeno správně, pak by mělo působit velmi přirozeně, být trvanlivé a nemělo by docházet k alergickým reakcím (o těch ale později).
Dalším důležitým faktorem při výběru řas je nošení brýlí. Pokud nosíte brýle, tak je dobré, nechat si nalepit nejdelší řasy, které vám budou aplikovány a vyzkoušet, zda nezachytáváte o skla brýlí!
Jak dlouho nám řasy vydrží?
Toto je velmi individální. Pokud budeme vycházet z životního cyklu přírodních řas, tak na vnitřním kotuku je cyklus přírodní řasy cca 30 dní, na vnějším kotuku cca 90 dní, Takže průměrný cyklus je cca 60 dní za předpokladu, že všechny řasy ukončí a začnou nový cyklus ve stejný den. Je jasné, že tímto se řídit nelze.
Ideální doba, kdy je třeba doplnit řasy je cca 3-5 týdnů. Je to ale pouze orientační doba. Je nutné se řídit vlastním pocitem a potřeby.
Jak pečovat o prodloužené řasy?
Ani perfektní lash stylistka, která dodrží veškerý nutný technologický process při aplikaci řas, není 100% záruka, že vám řasy vydrží. Určitě by s vámi ale měla hovořit o nutných zásadách, kterými by jste se měla řídit, a to:
- 24 hod. po aplikaci se vyhnout kontaktu s vodou – nesprchovat či jinak nenamáčet řasy. Nejde ani tak o samotné řasy, ale o lepidlo ,které ke svému dokonalému vyschnutí a vytvrdnutí potřebuje cca 24 hod.
- 48 hod. po aplikaci nechodit do sauny – opět, vodní pára v kombinaci s vyšší teplotou může narušit spoj, který pak nemůže zajistit potřebnou trvanlivost.
- není dobré si mnout oči či spat obličejem v polštáři – při mechanickém dráždění dochází k narušování a následnému vydrolování lepidla, což vede k odpadnutí umělé řasy
- pro odličování očí a očního okolí by jste měla používat odličovače bez olejových složek, které postupně uvolňují spoj a dochází k předčasnému “odloupnutí” prodloužené řasy; k odličování je vhodné používat buničinu nebo papírové ubrousky bez “chloupků”, které zbytečně ulpívají na řasách a při jejich odstranění může dojít k vytrhnutí přírodní řasy, což je velmi bolestivé a může dojít až k zánětu
Prodloužení trvanlivosti
Pokud chcete opravdu prodloužit životnost svých prodloužených řas, pak si pořiďte fixer na prodloužené řasy. Zda využijete průhlednou či variant je na vás. Úkolem fixeru je vytvořit ochranný film na spoji, který jej chrání před mastnotou z očních stínů či očních krémů.
Nutno vzít v potaz, že fixery, které jsou určeny pro domácí použití je možné aplikovat nejdříve po 24 hodinách. Pokud si pořídíte fixer pro lash stylistky, můžete jej aplikovat cca 5 min po aplikaci. Tento fixer ale používají jako součást služby všechny kvalitní lash stylistky.
Co nedoporučujeme
Co rozhodně není vhodné pro prodloužené řasy, resp. pro spoj, jsou klasické řasenky na řasy. Pokud máte potřebu líčit prodloužené řasy, sáhněte po řasence, která je k tomu určena. Tyto řasenky neobsahují olejové složky, jsou na bázi vody a take k jejich odličení většinou nepotřebujete nic jiného než buničinu a vodu.
Stejně tak není vhodné používat klasické oční tužky (pozor na kajal) či linky na řasy, obsahují opět mastnotu, která snad jako jediná vadí spoji, čímž zkracují trvanlivost prodloužení.
Fixer MAX 2 pro lash stylistky, kterému s oblibou říkáme “magi”. Zasvěcené vědí.
DV fixer pro běžné denní použití
Autorka článku:
Ing. Lucie Marková
Best Lashes Professional s.r.o